Türeoidperoksüdaasi vastased antikehad 14.09.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Palun nõu. Nimelt käisin Synlabis andmas kilpnäärme vereproove. Ainuke, mis oli normist väljas oli türeoidperoksüdaasi vastased antikehad (lisan manusena). Kas vajaksin arstlikku ülevaatust vôi on antud tulemus normis? Ka varasemalt olen käinud endogrinoloogi juures, kuid seni ei ole ravi vaja läinud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie hormoonanalüüsid on normis ja ravi Te ei vaja. Türeoidperoksüdaasi vastased antikehad on kroonilise autoimmuunse türeoidiidi markeriks ja kinnitavad lihtsalt seda diagnoosi. Need on ja jäävad Teil alati normist kõrgemaks ja tegelikult pole neid tulevikus korduvalt määrata mõtet. Ravivajaduse kohta ei ütle antikehade tiiter midagi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos