Normaalne TSH rasedana 29.08.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Milline on normaalne kilpnäärme näit TSH rasedana. Kas vatsab tõele, et rasedate normid on mitterasedatest madalamad?
Kas kõikidel rasedatel kontrollitakse esimesel trimestril ka kilpnääret või ainult neil, kel on varem sellega probleeme olnud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, TSH normid rasedate jaoks on tavanormidest veidi madalamad ja sõltuvad trimestrist.
Kindlasti kontrollitakse kilpnäärme talitlust raseduse alguses neil, kellel on varem sellega probleeme olnud. Ravijuhendid päris lauskontrolli ette ei näe. Siiski on nii günekoloogid, perearstid kui ämmaemandad üsna varmad vähimagi kahtluse korral analüüsi määrama.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.