TSH muutumine, kuigi ravimit võtan alati sama skeemi järgi 30.10.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mul on küsimus. 2015 sattusin viljakusravi arstile, kuna aasta olime üritanud ja beebit ei tulnud. Avastati väikene alatalitus TSH 5,89
Sain ravimid peale, et saada väärtus vähemalt 2,5 ja siis seda hoida.
Skeem on mul olnud 50msg viiel päeval ja 75msg kahel päeval.
Iga 6 kuu tagant käin perearstil kontrollimas ja on olnud kenasti sama - väike kõikumine.
2017 jaanuaris TSH näit 1,9 ja nüüd oktoobris 1,39.
Viljakusravi arstil enam ei käi, kuna otsustasime peres, et kui tuleb loomulikult beebi veel, siis tuleb.
Aga kuidas selle näitajaga? Kas see on normaalne, et see sama raviskeemiga võib muutuda; kas võiks raviskeemi muuta (ise ju ei tohi) või ma peaksin minema hoopis endokrinoloogi juurde?
Tagasisidet ootama jäädes

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH väärtus kõigub ikka veidi, nagu suurem osa biokeemilisi näitajaid meie organismis. Ka näiteks veresuhkur või punaliblede arv pole täpselt ühesugune, kui erinevatel päevadel mõõdame. TSH ideaalvahemik naise viljakuse seisukohast on 1 - 2,5 mmol/l ja Teie näitaja on viimasel ajal selles vahemikus püsinud. Seega võib L-türoksiini samas annuses jätkata ja muretsemiseks ei ole põhjust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.