Cushing tõbi 10.04.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul diagnoositi hüpofüüsist sõltuv Cushingi tõbi.
Sooviksin teada, kuidas paranevad inimeste vaevused peale operatsiooni või oskate jagada kogemusi peale operatsiooni taolist haigust põdevate inimestega. (ärevus, kõrge vererõhk, juuste väljalangevus, liigne kehakaal, segahüperlipideemia jne.). Ega adenoom tagasi ei tule?
Ma vahel tunnen, et tõesti enam ei jaksa kõiki neid hädasid kannatada, seetõttu tahaks ruttu neist lahti saada.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegelikult ei ole see telefoni ega interneti jutt. Cushingi tõbi on haruldane haigus ja iga selle tõvega patsient on eriline. Seega ei saa ma Teid ja Teie haiguslugu tundmata midagi ennustada Teie paranemisvõimaluste kohta peale lõikust. Kõik sõltub sellest, kui suur on kasvaja ja kas õnnestub see lõikuse käigus täielikult eemaldada. Jah, kasvaja võib ka täieliku eemaldamise korral aastaid hiljem tagasi tulla.
Soovitan kõik küsimused esitada oma raviarstile ja kõik võimalused detailideni temaga läbi arutada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.