Inimene kui tervik 14.10.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Selline küsimus, mis ei puuduta otseselt endokrinoloogiat, aga kas ma peaksin rääkima enda endo raviarstile sellest kuidas ma hetkel "katki" olen nutuhood, emotsioonid löövad ülepea, käed hakkavad värisema ja asjad kukuvad maha ning südames on pigistav tunne, hingevalu. Diagnoositud Cushing ning olen tema juures seetõttu kontrolli all olnud juba 5.aastat ning mõtlen, kas see on hetkel oluline mida jagada.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, ka sellist infot Teie emotsionaalse seisundi kohta võiks Teie endokrinoloog teada. Nimel mõjutab kortisool ka emotsionaalset seisundit ja mõnikord on just emotsionaalse tasakaalu kadumine üheks esimeseks viiteks haiguse ägenemisele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.