Kilpnäärme sõlmekesed 07.01.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 36 aastane naine. Menstruatsioon on puudunud juba ca aasta. Naistearst suunas vereproovi (ka kilpnääre). Proovi vastus oli normis. Panin siiski aja endokrinoloogi juurde kes tegi ultraheli ja võeti ka vereproov. Ultraheli uuringu käigus leidis arst paremalt poolt kilpnäärmest 3 sõlme, suht kõrvuti (ca 1,1 cm), vasakul pool 2 sõlme (paari mm). Arst võttis ka kilpnäärmest proovid, mille tulemusi nüüd siis ootan.
Suguvõsas teadaolevalt kilpnäärme haigusi ei ole.

Kaelal (paremal pool) katsudes on veidi tunda nagu sõlmekest).
Püüan küll rahulik olla aga mure hinges.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui hormoonanalüüsid olid korras, siis ei ole sõlmed kilpnäärmes kindlasti menstruatsioonide lõppemise põhjuseks. Loodetavasti viiteid pahaloomulisusele punktsioonimaterjalis ei leidu ja Te kilpnäärme osas ravi ei vaja - selles osas teavitab Teid Teie endokrinoloog. Samas jääb ebaselgeks menstruatsioonide ärajäämise põhjus. Tõenäoliselt tuleb Teil günekoloogiga selles asjas veel nõu pidada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.