sõlmekesed kilpnäärmes. 02.02.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Lgp Anu Ambos!
Käisin täna kilpnäärmega ultrahelis ja avastati, et mõlemas sagaras on sõlm. Ühes isoehhogeenne 5mm ja teises heteroehhogeenne ja 6mm. Sagarate mõõdud on parempoolne 2,5*2,5*4,3cm, maht 14cm kuubis ja vasak 1,8*1,5*3,6cm ja maht 5cm kuubis. Istmus on 0,6cm. Mida nenede näitajate kohta arvata?

Ette tänades,
Katrin

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ärge arvake midagi. Alla 10mm läbimõõduga sõlmekesed kilpnäärmes kliinilist tähendust ei oma ja mingeid vaevusi ei põhjusta. Kilpnäärme kogumaht on 19m3, mis on normi ülemisel piiril (N 18m3).
Selle ultrahelileiu alusel Te mingit ravi ei vaja. Tõsi, ultraheli ei ütle midagi talitluse kohta. Talitlust näitab hormoonuuring.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.