Kilpnäärme uuringu vastused 08.09.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Sain täna vastused nii UH kui ka vereproovi vastused. Kirjeldus: 7950 Parem sagar 1,73x2,42x2,56 cm , maht 5,61ml ; vasak sagar 1,73x2,33x2,63cm , maht 5,54 ml ;Isthmus 0,44cm mõlemas sagaras esinevad mitmed isoehhogeensed väikesed ümarad kolded paremal suurimad neist ~ 0,5 cm, vasakul ~ 0,4 cm ja mõned veel väiksemad mõlemapoolselt.
Vereproovi vastused ft4- 13.54, TPO IgG- 345.8 ja fT3- 5.36. Kas seda saab ravida? Tekkis peale sünnitust. Ei tahaks operatsioonile minna.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Operatsioonile pole Teil küll vaja minna. Teie kilpnääre on normisuurune, 4-5mm-sed sõlmekesed kliinilist tähendust ei oma ja on väga iseloomulikud kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile, millele osutab TPO IgG tõus. FT4 ja FT3 on Teil normi piires (kahjuks pole analüüside hulgas TSH-d - oletan, et see on tehtud juba varem). Vajate edaspidi jälgimist ja olenevalt TSH väärtusest võib-olla ka ravi väikese L-türoksiini (sünteetiline kilpnäärmehormoon) annusega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.