Ebaregulaarsed päevad ja kilpnäärme alatalitlus 30.12.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kui palju mõjutab alatalitlus päevasid? TSH on 3,85 ja tablette võtan 75 mg päevas. Alatalitus avastati u 2,5 aastat tagasi, umbes 2 aastat on olnud probleeme päevadega. Alguses hilinesid umbes 5-10 päeva. Naistearsti juures sai käidud ja probleeme ei leitud. Arst ütles, et vahest muutuvad päevad ebaregulaarseks ja 10 päevase kõikumise pärast muretsema ei pea. Viimastel kuudel on kõikumine suurenenud, vahest jääb kuu vahele. Nüüd pole päevi olnud 2 kuud, viimased olid 23-27 oktoober. Plaanis on minna uuesti kontrolli, kuid uurin ennem kas kõikumises võib süüdi olla ka kilpnääre.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui TSH on 3,85 mIU/l s.t. normis, siis on kilpnäärme alatalitlus asendusraviga kompenseeritud ja menstruaaltsüklile mingit mõju avaldada ei tohiks. Tsüklihäire põhjuseid tuleb otsida mujalt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.