ehhogeensed kolded 16.11.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Perearstilt ei saanud ma teada, mida tähendab "ehhogeensed kolded" kilpnäärme ultraheli uuringu vastusel. Kirjas olid mõõdud, mida ei mäleta, aga maht võis olla ühelpool 2,8 ja teisel pool 4,3. Kuna vereanalüüsid korras, siis kas on põhjust pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule? Perearstile pöördusin suure veevajaduse pärast.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegelikult soovitan hoopis taas sensitiivide poole pöörduda. Millegipärast piirduvad nad enamasti diagnostikaga, aga jätavad ravimise arstide hoolde. Paluge neil see "ehhogeensete kollete" asi korda teha!
Nali-naljaks, aga tegelikult on ultraheliuuringul nähtud "ehhogeensed kolded" suure tõenäosusega lihtsalt viide kilpnäärme koestruktuuri ebaühtlusele. Kui oleks tegemist "hüpoehhogeensete kolletega" võiks oletada mikrotsüstilisust. Kui Teie poolt kirjeldatud sagarate mahud on õiged, on kilpnääre normisuurune. Korras vereanalüüs näitab, et kilpnääre ka talitleb normaalselt. Tavameditsiini põhimõtete kohaselt Teie kilpnääre ravi ei vaja.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

autoimmuunne türeoidiid ja jood?

Ultraheli näitas, et mul on kilpnäärme struktuuri muutused; ehhogeensed muutused, mis viitavad siis autoimmuunse türeoidiidile...
Gastroenderoloog soovitas mul võtta KELPAMAXI (minu mao hädade vastu)...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Autoimmuunsel türeoidiidil joodiga olulist pistmist ei ole ja kelpmaxi võite tarvitada. Samas ei ole joodil Teie kilpnäärmele ka mingit ravivat toimet.
Tervitades,
...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: