autoimmuunne türeoidiid ja jood? 07.03.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ultraheli näitas, et mul on kilpnäärme struktuuri muutused; ehhogeensed muutused, mis viitavad siis autoimmuunse türeoidiidile...
Gastroenderoloog soovitas mul võtta KELPAMAXI (minu mao hädade vastu)...
Kuna Kelpamax sisaldab joodi, kas tohin seda tarvitada, st kas autoimmuunse türeoidiidi puhul on joodiga mingit pistmist?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Autoimmuunsel türeoidiidil joodiga olulist pistmist ei ole ja kelpmaxi võite tarvitada. Samas ei ole joodil Teie kilpnäärmele ka mingit ravivat toimet.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.