Tekkinud striiasid 09.12.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, Te kirjutasitu mulle nii, (Tekkinud striiasid enam kaotada ei saa, saab vältida nende lisandumist. Kaalutõusust tekkinud striiade puhul peaks kaalutõus peatuma ja soovitavalt võiks kehakaal hoopis Tekkinud striiasid enam kaotada ei saa, saab vältida nende lisandumist. Kaalutõusust tekkinud striiade puhul peaks kaalutõus peatuma ja soovitavalt võiks kehakaal hoopis väheneda.)
Mis mõttes kaalutõusust tekkinud striiaside puhul peaks kaalutõus peatuma?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere taas!
Otseses mõttes. Selleks, et ei lisanduks kaalutõusust põhjustatud striiasid, ei tohiks lisanduda enam kaalu. Soovitavalt võiks nahka rebestav rasvkoe rohkenemine lõppeda ja mõningal määral ka väheneda. Kuna olete noor mees, ei peaks kaalus 5-6kg alla võtmine kuigi suur probleem olema.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.