tsüklihäired peale kilpnäärme eemaldust 24.02.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Jaanuari alguses k.a eemaldati mul mõlemad kilpnäärmesagarad. Peale operatsiooni võtsin 10 päeva pool tbl L-türoksini ja alates 11st päevast terve (100) tbl. Peale opi oli menses väga vererohke, kuid 14 päeval algas menses uuesti ja samuti väga vererohke (enneolematult suurte klompidega) ja määrib aga siiani. 21. 02 käisin opijärgsel endokrinoloogi vastuvõtul, kes väitis, et sellisel tsüklihäirel pole mingit seost opiga ega hormoontablettide võtmisega (soovitas minna günekologile, ehk on tsüst...). Kuna 21. 02 oli mul TSH näit oli 14,54, suurendas endokrinoloog ka türoksini 1,5 tabletile päevas, mida alates 22.02 võtan. Käisin ka günekoloogil ja seesmiselt oli kõik korras, kuid günekoloog arvas, et tsüklihäire põhjuseks on minu organismi "ümberhäälestumine". Ravimitest võtan igapäevaselt Micardist/40 ja vahepeal võtsin Ibumetini. Keda uskuda? Tänan ette vastuse eest

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nii günekoloog kui kirurg lähtusid pigem oma kogemusest kui teadmisest ja ega minagi targem ole. Vaatame, mis saab edasi. Kui tsüklihäire on lühiajaline ja kõik kiiresti korda läheb, võis kilpnäärme lõikusel ja lühiajalisel alatalitluse perioodil oma mõju olla. Kui koorub välja pikemaajaline probleem, ei ole see kilpnäärmega seotud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.