Türeoglobuliin ja kaltsitoniin kõrged - kas pahaloomuline kasvaja? 01.02.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul diagnoositi kilpnäärme ületalitus, tegin analüüsid ja türeogloobuliin-199, kaltsitoniin-1,76, anti-TPO-65,9.
Tehti kilpnäärme sonograafia mis näitas, et mõlemas sagaras kahtlus paarile kajavaesele väikesele sõlmele d-3,4 mm.
Miks türeoglobuliin js kaltsitoniin on nii kõrged, kas tõesti võib olla pahaloomuline kasvaja?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Türeoglobuliin ei ole pahaloomulise kilpnäärmekasvaja marker. Ei saa aru, miks Teile üldse see analüüs tehti. Võimalik, et uuringu määranud arstil olid oma kaalutlused, mille põhjused Teie kirjast ei selgu. Kaltsitoniini väärtuse üle ei oska otsustada, kuna ei tea konkreetse labori norme. SA PERH-is kasutatavate normväärtuste alusel (naistel alla 1,4) on väärtus 1,76 niivõrd vähe üle normi, et selle alusel kasvajat küll kahtlustada ei saa. Kilpnäärme ületalitlus ei ole pahaloomulisele kasvajale iseloomulik, pigem räägib see ikka healoomulisest haigusest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.