fT3 kõrge 06.10.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Juhtum: laps, peaaegu 2a. Analüüsides: fT3 6.75 pmol/l. Samal ajal fT4 12.1 pmol/l, TSH 1.38 mIU/l, türeoglobuliin 14.90 microg/l, kaltsitoniin <0.59 pmol/l.

Vereproovid on antud mitu korda. Väärtused on samad. Kas on põhjus muretsemiseks?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et muretsemiseks põhjust ei ole. Samas mina lastega ei tegele ja väikelapse kilpnäärme talitluse hindamiseks mul kogemus puudub. Küsimusele saavad ammendavalt vastata laste endokrinoloogid TÜK Lastehaiglas või Tallinna Lastehaiglas. Kui vaja, võib perearst laste endokrinoloogilt või lastearstilt ka e-konsultatsiooni abil nõu küsida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.