Kilpnäärme näitajate analüüs 05.11.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mõnda aega tagasi avastati mul kilpnäärme ühest sagarast 2 cm läbimõõduga tsüst. Sellest võeti täna ka biopsia.
Lisaks tehti vereanalüüs, mille tulemused sain juba kätte. Kuna arst võtab minuga ühendust alles nädala pärast, mõtlesin küsida teie käest abi tulemuste tõlgendamisel.

Kaltsium 1,36 mmol/L
TSH 2,77 mU/L
fT4 17,7 pmol/L
PTH 0,75 pmol/L
Vitamiin D (25-OH) 150,8 nmol/L
Kaltsitoniin 0,34 pmol/L
TPO IgG 9 kU/L
Türeoglobuliini IgG 19 kU/L

Mulle tundub PTH tase kahtlaselt madal. Kas see võib olla tsüstiga seotud? Kas ülejäänud näitajad on korras?

Parimat

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Olen raskustes, kuna ei tea selle labori analüüside normvahemikke, kus analüüsid tehtud on. TSH ja FT4 on meie haigla normide järgi korras. Ka kaltsitoniin, TPO IgG, Türeoglobuliin IgG ja vitamiin D tunduvad korras olevat. PTH ja kaltsiumi puhul on vaja teada konkreetse labori normivahemikku ja selles osas informeerib Teid Teie arst. Kilpnäärme tsüstiga ei tohiks aga kaltsiumi väärtustel ja kõrvalkilpnäärme hormoonil seost olla.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.