Pillide lõpetamine ja kehakaalu tõus - kas sassis hormoonide tasakaalust? 03.03.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Tarvitasin antibeebipille umbes 6 aastat. Lõpetasin 3 kuud tagasi ning peale seda on hakanud kaal tõusma, kuigi söön enda arvates samamoodi nagu varem. Samas on ka näonahk veidi probleemseks muutunud. Kas tegu võib olla sellega, et hormoonide tasakaal on sassis? Mida teha? Kas peaksin probleemiga arsti poole pöörduma? Tänan!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Näonahk võib peale pillide kasutamise lõpetamist veidi rasusemaks muutuda. Tegemist on messuguhormoonide suhtelise osakaalu vähese suurenemisega peale hormonaalse kontratseptsiooni lõpetamist. Kaalutõus ei tohiks küll kuidagi pillide ärajätmisega seotud olla.
Mõne kuu möödudes, kui regulaarne tsükkel on taastunud, peaksid ka probleemid näonahaga taanduma.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

psüühikahäired ja hormoonid

tere! küsimus tuleb kompleksne, kuid üritan kirja panna.. alustasin kombineeritud rasestumisvastaste pillide võtmist, kui olin 19-aastane ning võtsin neid 8 aastat järjest. infoks veel - päevad algasid ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Alustan Teie küsimustele vastamist tagant ettepoole:
5. Arvan, et endokrinoloogi abi Te ei vaja. Kui menstruaaltsükkel on regulaarne ja ovulatoorne (progesterooni tase tsükli II faasis ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: