Ebaregulaarne menstruatsioon 10.08.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 15.aastane ja mu menstruatsioon on väga ebaregulaarne. Päevade vahe on mitu kuud ja see on juba olnud nii üle aasta. Kas ma peaks lihtsalt ootama ja lootma, et see muutub regulaarseks või mis ma tegema peaks? Tean, et noortel ongi ebaregulaarne, aga see tundub väga ebaregulaarne.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegelikult võib just nimelt harva menstruatsiooni tüüpi tsüklihäireid noortel tõepoolest esineda ka haigusliku põhjuseta. Siiski soovitan igaks juhuks perearstiga nõu pidada ja kõigepealt väike tervisekontroll ära teha. Kui kõik on hästi ja tsükkel ikka ei korrastu, tuleb pöörduda naistearstile.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.