Hiidrakud kilpnäärme koes 20.03.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

19.01.11 näidud järgmised:S-TSH-4,9;S-T4-V -12,2; ja S-TPOAb-850. Võeti parempoolsest sagarast biopsia, kuna see sagar oli muutunud kaheosaliseks. Biopsiast selgus, et koeproovis oli Touton-tüüpi hiidrakke.
Nüüd olen vist halva siseõhuga töökohas. Kas kilpnäärme purunemine võib johtuda halvast sissehingatavast õhust (toksiinid)? Kas see vöib olla kilpnäärmepõletiku tekke põhjuseks? Miks on Touton- tüüpi hiidrakud kilpnäärme koes?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teile tehtud uuringutest nähtub, et Teil on tegemist kroonilisest autoimmuunsest türeoidiidist põjustatud kilpnäärme alatalitlusega. Asendusravi (L-türoksiin) annuse suurendamine k.a. jaanuaris oli põhjendatud. Korduva analüüsi soovitaksin teha 6 kuu möödudes (juuli 2011).
Teie kilpnääre ei ole kindlasti purunenud, olete millestki valesti aru saanud. Võimalik on sõlmeliste muutuste esinemine kilpnäärmes või kilpnäärme atroofia (kokku kuivamine).Touton-tüüpi hiidrakkudest ei ole ma kahjuks kunagi kuulnud. Kindlasti ei ole krooniline autoimmuunne türeoidiit põhjustatud tööruumide halvast ventilatsioonist. Tegemist on päriliku immuunsüsteemi iseärasusega. Soovitan küsida lisaselgitusi oma raviarstilt!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.