Kõrge veresuhkur ja polütsüstilised munasarjad 01.03.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mõõtsin paar päeva tagasi oma veresuhkrut ja see oli 8,0, söönud olin enne 1 jäätise. Järgmisel hommikul mõõtsin uuesti ja näit oli tühja kõhuga 6,0. Ka paar kuud varem olen mõõtnud ja siis oli veresuhkur 7.5. Lisaks on mul ka polütsüstilised munasarjad ja hormoonid paigast ära. Ülekaalus ei ole.
Kuidas saada veresuhkur taas normi piiresse? Kas kõrgel veresuhkrul ja polütsüstilistel munasarjadel on ka mingi seos?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda veresuhkru kontrolliks perearsti poole. Paar glükomeetriga mõõdetud ülemäärast veresuhkru väärtust ei pruugi tähendada suhkurtõbe, kuid parem karta kui kahetseda. Magusa söömist võiks igal juhul vähendada.
Polütsüstiliste ovaariumide sündroomiga naistel on täheldatud kudede keskmisest suuremat insuliinresistentsust, mis on üheks patogeneetiliseks teguriks 2. tüüpi suhkurtõve kujunemisel. Seega on seos olemas ja Teie risk haigestuda 2. tüüpi suhkurtõppe keskmisest kõrgem. Tasub oma veresuhkrutel jsa kehakaalul silm peal hoida.
Tervitades,
Anu Ambos.