ületalitus??? 14.04.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 40 a naine ja läksin perearsti juurde, kuna pulss oli kiire(90-120),kogu kehas ja kätes vibra sees,pea mõnikord uimane ja võtab kõikuma
Arst võttis vereproovi ja sealt selgus ,et FT4-56 ja mingi näit ~0.004(TSH?)
Määrati siis Tiotili 2 tabl 3 korda päevas.Küsimus selles,et kas see tabletidoos liiga suur ei ole???
20 aastat tagasi oli mul alatalitus ja ravimiks L-Thyroxin 1 tbl päevas ,kestis tabl ravimine 3 aastat.Kas on normalne ,et kui ennem oli alatalitus ja nüüd ületalitus
Tänud Teile vastamisest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teil on tegemist väljendunud kilpnäärme ületalitlusega ja määratud ravi on kõigiti asjakohane. Küsimusi tekitab hoopis 20 aasta tagune alatalitluse diagnoos. Tõenäoliselt on Teil autoimmuunne kilpnäärmehaigus ja üleminek ületalitluselt alatalitlusele ja vastupidi pole sel juhul välistatud.
Tiotiili annus väheneb edaspidi sedamööda, kuidas Teie enesetunne paraneb ja hormoonanalüüsid normaliseeruvad.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.