kuumahood 06.11.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere,mul on suur mure nende kuumahoogudeka!läksin arstile ja ta saatis mu ultrahelisse,siis veel vereproov ja nüüd näidud halvad.saadeti edasi endokrinoloogi juurde,aga esimene vaba aeg alles kuu aja pärast!ma ei suuda selle kuumaga enam toime tulla,öösel magada ei saa ja päeval tööl raske.küsisin arstilt et kas midagi ei aitaks,tema ei pakkunud mulle mingitki varianti see kuu aega normaalselt oodata,ma tõesti enam ei jaksa sellega toime tulla....äkki on teil mingi nõuanne!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei saa Teie kirjast teada, mis täpselt vereproovis valesti oli. Kas on tegemist kilpnäärme ületalitlusega? Või hoopis algava kliimaksiga? Või hoopis muu probleemiga? Asja olemusest sõltuvad ka võimalikud abinõud enesetunde parandamiseks.
Kilpnäärme ületalitluse korral soovitan hoiduda kuumast (saun, lõunamaareisid, solaarium, kuum köök) ja anda endale piisavalt puhkust, sest füüsiline jõudlus on haiguse tõttu langenud. Unehäirete korral võib kasutada kerget uinutit. Kindlasti ei tohi võtta joodi ega seda ka nahale määrida (jodeeritud soola ja merikapsast võib toiduks tarvitada). Kui enesetunne on väga kehv, võib siiski perearstiga uuesti ühendust võtta. Tegelikult võib ka perearst ületalitluse ravi alustada või vajadusel suunata erakorraliselt haigla vastuvõtutuppa.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.