Kilpnäärme alatalituse ravi 17.11.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on ravitud juba 20 aastat kilpnäärme alatalitust.Võtan iga päev 1,5 tabletti l-Tiroxin-100 . Aasta tagasi avastati mul rinnavähk.Sain keemiaravi, kiiritust ja nüüd on hormoonravi.Olen 58 aastane.Mul o õudsad higistamishood ja vererõhk on viimasel ajal kõrge 100/170.
Kas võib olla võimalik, et pean kilpnäärmerohu doosi vähendama?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Vastuse Teie küsimusele annab kilpnäärmehormoonide analüüs veeniverest. Seda saab teha ka perearst. Higistamine ja vererõhu tõus võivad olla seotud ka läbitehtud keemiaravi ja praeguse hormoonraviga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.