Tsüstid,kilpnäärme põletik. 19.02.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.Mu mõistus on otsas,missuguse arsti abi või ravi ma vajan.Olen kõik proovid ise maksnud.Minu näidud,parem sagar-mõõdud 7,3cm,maht 3,65ml,vasak sagar-mõõdud 11,62cm,maht 5,81ml,kitsus-mõõdud 3,6cm, vist nagu korras .Märkusena-keskjoonel kitsuse all 0.6-1,3cm sõlm ja vasemal lateraatselt 1,4-07 sõlm. Teine ultraheli oli Soomes nii,et paremas sagaris 3 väikest tsüsti mõõtudes 4,5,6mm ja vasakus sagaras ka 3 väikest tsüsti mõõtudes 4,9,10mm neist viimane osaliselt diagonaalselt istmuses.Üle-ja alatalituse vereproovid norm,ainult türeoidperoksüdaasivastane näit IgG oli 65, ref.väärtus on selle lehe peal näidatud kuni 34. Vahest on enesetunne täpselt nii et kilpnääre töötab üle,käin tunni jooksul 3 korda tualetis, kuid suurem osa tundub alatalituse,või põletiku moodi,täielik apaatsus,totaalne väsimus ja pole kohta mis ei valutaks,olen hästi kõhna,kuid kui võtsin greibiseemne ekstrakti tõusis kaal 1,5 nädalaga 10 kilo juurde, kuid on tekkinud kolesterool ja tuumavastne IgG on madalas tiitris pos.infektsioonide,kasvajate,ja mõnede ravimite kasutamise korral.Nüüd on veel ka uriinis verd, polegi kohta enam mis on terve.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võite oma kilpnäärme rahule jätta - see organ küll Teie halvas enesetundes süüdi ei ole. Ultraheliuuringul on kilpnäärme maht normi piires. Sõlmelised muutused on nii väikesed, et vaevusi ei põhjusta ja punktsiooni ei vaja. Kui kilpnäärme hormoonanalüüsid on normis, ei põhjusta ka minimaalne Tg-AK tiitri tõus mingeid vaevusi. Kilpnäärme osas Te mingit ravi ei vaja.
Lihasvalu, liigliha tekke jne. põhjuseid tuleb otsida mujalt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.