Talisuplus kilpnäärme alatalituse korral. 19.03.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas kilpnäärme alatalituse korral on talisuplus, rullmažaas vms keelatud või mitte soovitatav. Või on veel mingeid tegevusi mis ei ole soovitatav / keelatud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Asendusraviga adekvaatselt kompenseeritud kilpnäärme alatalitluse puhul ei ole mingi tegevus keelatud - ka mitte talisuplus ega rullmassaaž. Kui alatalitlus on kompenseerimata, võib talisuplejat tabada keha ohtlik allajahtumine, rullmassaaž aga lihtsalt ei mõju.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.