Liig karvasus 11.12.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas saab abi endokrinoloogilt kui on mureks liigkarvasus?kas tehakse hormoon test?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Liigkarvasuse puhul püüab endokrinoloog üles leida selle võimaliku haigusliku põhjuse ja teeb selleks vajadusel ka hormoonanalüüse (võimalik on näiteks ülemäärane meessuguhormoonide tootmine neerupealiste või munasarjade poolt). Kui hormonaalsed kõrvalekalded kinnitust leiavad, saab määrata ka ravi.
Samas on karvakasv määratud pärilikkusest ja arusaamine liigsest ja parajast seotud inimese maitse ja kultuuritaustaga. Mõnikord peavad liigkarvasteks ennast ka need, kellel mingeid hormonaalseid kõrvalekaldeid ei esine. Nendega meditsiin üldjuhul ei tegele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.