Karvad rindade peal 16.12.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ma olen 17 ja mul on rindade peal karvad ja neid on päris palju ja päris pikad. Mida teha? Arsti juurde ei tahaks väga minna. Ei julge üldse sellisest teemast rääkida. Aga kas äkki mingeid tablette pole selle vastu, et neid lihtsalt ära kitkuma ei peaks? Tavaliselt kitkun pinsettidega, aga päris valus on, kas see on halb ka?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mingeid tablette rinnakarvade eemaldamiseks ei ole.
Meili teel on olukorda raske hinnata. Kui karvakesi on paar-kolm, on hormonaalne kõrvalekalle vähetõenäoline ja karvad võib tõepoolest lihtsalt välja kitkuda. Kui karvasus on suurem ja ulatub ka kõhule, reitele ja näole (nn. vurrukesed), lisanduvad tsüklihäired jne. tasub ometi günekoloogi või perearstiga nõu pidada. Siis võib tõepoolest olla tegu meessuguhormoonide liiaga, mis vajab lisuuringuid ja ravi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.