Väga kõrge vererõhk 21.04.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul oli täna öösel väga halb olla, ärkasin et tualetti kasutada ja terve maailm käis ringi, kui proovisin silmi sulgeda jätkus kõik. Pikemal pearinglusel oksendasin, püüdsin magada aga väga-väga halb hakkas. Kutsusin kiirabi, kes andis iivelduse vastast rohtu, ent mõõtis vererõhu 175/115. Vahepeal kiirabi oodates suutsin veel 2x oksendada.
Ka peale magamist jätkus pearinglus ja iiveldus.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan oma endokrinoloogiga ühendust võtta, eriti kui vaevused kestavad kauem kui üks ööpäev. Kahjuks pole ma Teie haigusjuhuga kursis ega oska arvata, kas võiks karta haiguse retsidiivi või mitte. Vererõhk 175/115 mmHg on Teie vanuses igal juhul liig mis liig.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.