haige kilpnäärme tunnused 19.10.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin teada saada informatsiooni kilpnäärme haiguse kohta? Mis on haiguse tunnusteks?
-Juusteväljalangevus, käte värisemine, peavalud, ülienergilisus, südamehäired (kloppimine ja valu), kaalulangus (söön palju aga samas kilosid juurde ei võta), lümfivalu, varbaküünte ära tulek???. Kas need probleemid on sagedased ja kaasnevad selle haigusega? Kas peaksin pöörduma endokrinoloogi poole ja tegema analüüsid? Samas silmad ei ole pungis ja kael ei ole paks. Muidu tunda ka ei anna imelikult aga kui katsun on väga ebameeldiv tunne.
Ettetänades,
Meeli

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teil oleks kõige õigem pöörduda oma vaevustega esmalt perearsti poole. Ise oma kilpnääret katsudes Te selgust ei saa. Lümfivalu ja varbaküünte probleemid ei ole kindlasti kilpnäärmehaiguse tunnuseks. Südamekloppimine ja käte värisemine võivad kaasneda kilpnäärme ületalitlusega.
Perearst aitab eraldada "terad sõkaldest" ja suunab ka edasi endokrinoloogile, kui selleks on põhjust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.