Kilpnäärmeprobleem 05.05.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Avastati mitu aastat tagasi kilpnääre, algul polnud asi nii hull, aga nüüd viimased kuud on ikka nii jubedalt pooma hakanud ja õhupuudus on ja neelates tunnes, et mingi suur tükk häirib mind jubedalt!!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnääre on ju meil kõigil, siin pole midagi avastada! Kas kilpnääre ka haige on, on iseasi. Teie puhul piisab kilpnäärme ultraheliuuringust, mis tuvastab, kas tegemist on kilpnäärme suurenemisega või sõlmeliste muutustega. Kui kilpnäärme maht ületab 50ml (norm kuni 20ml), tuleks kaaluda lõikust. Väiksem suurenemine endast ohtu ei kujuta.
Kilpnäärme ultraheliuuringule suunab Teid perearst.
Tervitades,
dr. Anu ambos.