Vastus dr. Ambosele... 14.12.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

...juuste väljalangemise kohta. Tänan vastamast, aga hormoonasendusravi saan juba üle poole aasta. Juuste osas pole mingit efekti, pigem on sel sügisel asi veel palju hullem. Seega ikkagi ei tea, millise arsti käest nõu küsida. Kahjuks ei võeta praegu vastu gastroenteroloogilisi küsimusi. Jämesool/pärasool on piirkond, mis on mul 27 a. haige (hemorroidid, vahel valud, veritus), korduvalt ka uuritud. Kas aga seal mingid retsidiveeruvad protsessid võivad anda nii massilist juuste väljalangust? Aja olen küll gastroenteroloogi juurde registreerinud, aga see on alles dets. lõpus. Aeg aga läheb!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pärasoolehaigusega juuste väljalanemine vaevalt seotud on.
Kahjuks ei oska Teid tõepoolest aidata. Soovitan lugeda juuste väljalangemist puudutavat artiklit tänases s.t. 17.detsembri Õhtulehes. Võite proovida ka seal nimetatud elektriravi protseduuri, mis tõepoolest parandab peanaha verevarustust. Läbi tuleks mõelda ka oma tavapärane juuksehooldus. Võib-olla annab head nõu hoopis kogenud juuksur.
Tervitades,
dr. Anu Ambos