juuksed ja nahk 21.10.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere,
palun öelge, mis võiks üldse olla erinevad põhjused, et mul juuksed juba pikka aega välja langevad (igasugused välispidised ravimid ei aita), et nad lähevad poole päevaga mustaks, et ma higistan tohutult, et mu nägu viimasel ajal järjest enam rasvane on? Mida aeg edasi, seda hullemaks sümptomid lähevad. Olen 24 aastane naine.
Ette tänades,
KM

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie puhul saab vaevalt rääkida mingitest sümptomitest (haigustunnustest). Tegemist on Teid häiriva kosmeetilise probleemiga - rasune näonahk ja peanahk. Kui kosmeetikud ja juuksurid ei aita, võite perearsti pilgu alt igaks juhuks läbi käia, et tohtri kogenud silm hindaks tervislikku seisundit.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.