tunnen muret 16.05.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen kolmeümne seitsme aastane naine. Viimasel paaril aastal olen märganud, et tunnen suurt väsimust ja apaatsust, ei taha ega jaksa midagi teha.
Ka olen palju higistama hakkanud, eriti kaenlaalused , käed ja jalad. Vahest on tugevad külmavärinad ja jalad külmetavad. Nahk on hakanud ketendama, eriti laup ja suu juures on ketendavad laigud, juuksed langevad välja, toidu valmistamisel pean lausa peakatet kandma , et kodused ei leiaks pidevalt juuksekarvu. Olen mõelnud, et äkki on probleeme kilpnäärmega.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõik Teie poolt kirjeldatud vaevused võivad esineda kilpnäärmehaiguste aga ka paljude teiste haiguste korral. Soovitan pöörduda oma murega perearstile ja teha esmased uuringud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.