veresuhkru mõõtmine 16.05.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

1.tüübi dibeet,kauaaegne. Veresuhkru mõõtmisel tekib tõrge -error-,kuigi kõik tehtud nii nagu peab (käed puhtad jne..vere hulk normis ) ja see on tekkinud sel aastal,alguses u kord kuus ,nüüd sel kuul juba kolmas kord.Peale u tunniajast aega kõik normis,veresuhkur 6,8 7,1 täna aga 3,4. Vahetasin ka glükomeetri,aga ikka sama häda.Viimati vereproov normis (eelmine kuu antud) ja see juhtub teinekord hommikusel mõõtmisel, vahel peale lõunat.Söök tavapärane,ilma magusata. Peale mõõtmist joon tavaliselt vett. Testribasid pean kokku hoidma.Ei saa aru miks tekib selline asi.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Siin on probleem mõõtmistehniline, veresuhkru mistahes väärtus ega ka vere muud omadused sellist tõrget ei põhjusta. Võimalik, et testribale satub liiga vähe verd vms. Kõige õigem oleks nõu küsida diabeediõelt ja koos temaga paar mõõtmist läbi teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.