Vastsündinu akne/ dermatiit 27.02.24 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Olen eelnevalt kirjutanud . Meid vaevab meie 1 kuuse lapse nägu , haiglast välja tulles öeldi meie esialgu tekkinud punnide kohta , et see on akne ja läheb 2-2,5 kuuks ise üle . Nüüd on põskedel sellised suured laigud ja vahest tekkb koorikas näole , keha peal - kael, rind , ja kaenla alused on punnid ning kõhul paar laiku punast . Nahk näol kuiv ja kare . Proovisime paar päeva kummeli teega nägu töötleda just kui leevendab . Ning Peebi keha piimaga määrime nägu ka leevendab . Aga üle ei lähe. Muid sümptomeid Ei ole , kui siis sügelus vist kuna paneb käed kogu aeg näole ja võtab põskedega kinni kuid nüüd teeb seda harvemini . Hakkasin otsima põhjusi mis võis tekitada ning tulin järeldusele , et tarbin ise väga palju piima tooteid. Kuid aga lapse isal on ekseem. Tuttav nahaarst - dermotoloog ütles et nii väikestele midagi ei saa veel välja kirjutada ja suurt midagi kasutada .

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kindlasti oskab tuttav nahaarst anda nõu, kuidas edasi toimetada, kui on last näinud.
Ainult pildi järgi ei kipu ka tema ettekirjutusi tegema.
Mõeldes ema toidust põhjustatud lööbele, siis esimeses järjekorras tuleks loobuda kakaost, maasikatest, pähklitest, tomatist, paprikast, tsitrusviljadest, teravatest maitseainetest.
Tõelise allergia tekitajana tulevad esmajoones arvesse piim ja muna, seega oleks vaja menüüst välja lülitada ka piim ja kõik piimatooted (lahenduseks ei ole laktoosivaba piima kasutamine), sest allergia põhjuseks on piimavalk.
Apteegis on käsimüügis tundlikule/atoopilisele nahale mõeldud kreemid. Nõrga hormoonkreemi kasutamist saab otsustada nahaarst, sest akne puhul ei ole see õige lahendus,

Kjulge