Laps kratsib pead 16.03.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline, et 1a 1k lapsel avastasin eile sellise täpi. Algul arvasin, et ehk ta küünega tõmmanud, aga see kuidagi nagu veider. 3 päeva tagasi oli lapsel õhtul kõrge palavik. Üks õhtu, köha-nohu ei lisandunud. Eile öösel kui nuttes ärkas, siis kratsis kukalt, hommikul vaatasin et sealt ka katki kraapinud. Küüned lõigatud ent teravad servad tekivad üleöö. Mulle tundub , et tal mingid hambad ka tulevad, ilastab palju, käed palju suus ja on viril. Parasiite peas ei ole. Millest selline kratsimine tuleb? Kas pean muretsema?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Ühe täpi järgi on raske järeldusi teha, kas lisandub veel... Kõige enam jääb mulje kratsimisest ja siis on tekkinud väike kooruke. Higistamisel võib pea sügeleda ja sellest kratsimine. Kui lapsel hammaste tulek, ka see teeb pahuraks ja laps võib ennast kratsida. Arvan küll, et muretsemiseks ei ole põhjust.

Heade soovidega,
Kjulge