Allergia käe peal 27.12.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on juba pikemat aega olnud käe peal selline lööve mis tuleb ja läheb. Nahk on kare ja kuiv ning sügeleb. Mingi hetk see läheb paremaks ja vahel tuleb see tagasi. Kui panna kreemi või bepantheni peale, siis läheb sügelus ära, aga hakkab rohkem punetama. Kas see võib olla mingisugune atoopiline dermatiit/ekseem või allergia? Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Seda on atoopilise dermatiidi diagnoosiks liiga vähe kui varem ei ole nahalöövetega probleeme olnud ja praegu vaid kätel kuivus. Allergiaga ei seostaks, pigem ärritusega (külm, liiga kuiv õhk, käte märjaks saamine, pesuvahendid, desovahendid, villane vm ärritajad.
Niisutav kreem on lisaks võimalike ärritajate vältimisele igati asjakohane. Talvel sobivad rasvasemad tooted, salvid. Kui ainult nendest ei piisa ja tekib punetus, võib osta käsimüügist ka hüdrokortisooni kreemi.

Heade soovidega,
Kjulge