Adenoidid 04.11.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere, kuna lapsel on adenoidi kahtlus. Perearst soovib teha röntgeni,et tuvastada adenoidid olemasolu, minu küsimus on ,kas adenoidide tuvastamine muul moel on ka võimalik,et ei pea pilti tegema? Kuna septembris oli röntgen (kopsupõletik) ja oktoobris (kukkus nii õnnetult,et vajas pilti). Ma kardan nii tihti (iga kuu) talle röntgeni lasta teha.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Varem tehti peaaegu alati adenoidi hindamiseks Rö pilt.
Praegu hindavad kurgu-nina-kõrvaarstid adenoidi suurust pilti tegemata.

Heade soovidega,
Kjulge