Laps kakab tihti 16.07.22 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen mures oma 4-ja aastase poja pärast.
Tundub, et ta kakab väga tihti. Nii 4-5 korda päevas. Igakord tuleb 1-2 (pigem 1) peenikest junni. Konsinstents ja värvus on tavapärased. See on kestnud viimased kuu aega. Kuu tagasi oli tal kõhuviirus, peale seda tegin ûhe probiootikumi kuuri ja peale seda hakkas. Kas selline kõhu läbikäimine on normaalne, kas peaksin muretsema? Mida saaksin teha, et see harvem oleks?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Normaalseks loetav roojamise sagedus on väga erinev. Sagedus sõltub toiduvalikust. Kui lapsel ei esine teisi haigusnähtusi, siis tõenäoliselt muretsemiseks ei ole põhjust.
Seedimine on väga intensiivne füsioloogiline protsess ja vahel võtab aega selle normaliseerumine.

Head soovides,
Vanda Kristjan