Koeraallergia 19.04.21 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on päris mitmeid allergiaid. Näiteks õietolm (lepp, kask), hein, pähklid (sarapuupähkel ja maapähkel) ja ka erinevate seemnete allergia. Kunagi on diagnoositud ka kassiallergia. Oleme pikalt tahnud võtta labrador retriiverit ja käisin nüüd igaks juhuks Synlabis testi tegemas ja tulemus oli normist väljas (<0,35kU/l; klass I). Kas kevadine õietolmuallergia võib seda tulemust kuidagi mõjutada, sest varem on olnud koerakõõmaallergia test negatiivne. Kasutan hetkel ka silmatilkasid (Lecrolyn) ja vahel harva ma zyrtecki. Lisaks on arst kirjutanud välja ka nina spray (Rhinocort) ja Pulmicort turbuhaleri ning ka Bricanyl turbohaleri ja Ventolini aga neid ei ole mul vaja kasutada olnud.
Mida minu allergiatesti tulemus täpsemalt tähendab. Kas on võimalus siiski koera võtta. Ehk on võimalus ka kuidagi allergiast lahti saada või siis koeraga siiski koos elada. Seni ei ole koertega kokku puutudes mingeid sümptomeid tekkinud.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Allergiatestid on allergeenispetsiifilised. Õietolmutestide tulemused ei mõjuta koera IgE testi.
Allergia vastaste ravimite kasutamine ei mõjuta verest tehtavate IgE testide tulemust, antihistamiinid mõjutavad vaid nahatorketestide tulemusi (need võivad jääda valenegatiivseks).
Praegu on Teie kirjas, et IgE test oli justnagu alla 0,35 kU/l, mis oleks negatiivne, kuid hinnang on, et see oli madalalt/nõrgalt positiivne st üle 0,35 kU/l (0,35-0,7) on madal antikehade sisaldus.
Pikem kokkupuude koeraga võib tekitada ka tugevama allergia, aga seda ei saa öelda 100% kindlusega.
KÕIK ON VÕIMALIK, allergia koera suhtes EI TARVITSE süveneda /tekkida kontaktil loomaga. Kui otsustate olla koos koeraga, koera elamisse võtta, siis tuleb valmis mõelda, kuidas edasi toimetada/kuhu ta viia, kui allergia tekib/süveneb.
Allergia immuunravi koera allergeeniga ei ole antud juhul näidustatud. Edukas on allergia immuunravi õietolmude ja tolmulestadega.

Heade soovidega,
Kjulge