Allergiline lööve lapse näol 12.03.13 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Lapse näol on juba umbes 4 kuud selline lööve... algul lihtsalt õhetas, siis tulid mõned villid, tõmbas tagasi ja nüüd selline (hetkel on laps seda muidugi ka pisut rohkem lõhki tõmmanud).
Hetkel on nii, et hommikul tundub see ilusam, mitte nii ärritunud ja lihtsalt pisut punetav...õhtuks aga muutub selliseks nagu pildil...
Arsti soovitusel kreemitasin seda nii Benbatheni salviga kui ka Essexi kreemiga. Aga viimasel nädalal ei ole ma seda teinud ja on nagu parem... Laps sööb hetkel Aptamili allergy care piimasegu ja nüüd on saanud lisaks ka lillkapsa püreed... (kuid see ilmnes juba siis kui oli rinnapiimal...)

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Kui oleks tegemist piimaallergiaga, peaks Sibicort kreemiga määrimisest ja Aptamil AC andmisest oluliselt abi olema.

Kahjuks on pilt jäänud kirjale lisamata.