Külmaga läheb nägu paiste 04.01.12 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere päevast
19-aastane tütarlaps, külmaga õue minnes läheb nägu paiste. Kui sooja tuppa tuleb, kaob paistetus ära. Milles probleem ja mida ette võtta ?
Lugupidamisega, head uut aastat soovides.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Ilmselt on tegemist nn külmaallergiaga ja sel puhul soovitan nägu kaitsta sooja pehme salliga. Abi võib olla ka antihistamiinikumi kasutamisest, kuid seda peaks külmal perioodil võtma igal päeval, et mõju hinnata. Sagedasti ei piirdu probleem ainult näoga, seega on antud juhul tegemist kergema vormiga. Külmaurtikaaria möödub tavaliselt iseenesest, kuid on võimatu täpselt prognoosida, millal.