Mis allergia ja mis selle vastu aitab? 16.03.18 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus seiseb selles lööbes. Nimelt mu mees lõikab harvesteri peal metsa ja tundub, et miski aine, mida puukoor sisaldab, on väga ärritav. Ükski nahaarst ega allergoloog ei tea mis selle vastu aitab. Kevade poole on olukord hullem, lööb üle keha ja näkku. Hingamisraskusi ei ole.
Mõned ajad hoidis metsandusest eemale, oli kõik ok.
Mis aitaks? Kelle poole täpsemalt pöörduda, Tartu kõige ligemal suurlinnadest.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Pilt on hea, kuid ei kajasta seda, kuidas näeb lööve välja teistes keha piirkondades, kas ta sügeleb, mis haigusnähud kaasnevad, mis olukordades see lööve just tekib jne. Põhjuseid võib päris mitu olla ja oleks vaja teada, missugused uuringud juba tehtud on. Samas on edasisteks nõuanneteks vaja teada, missuguseid ravimeid on seni kasutatud ja kuidas need on aidanud. Sellistele probleemidele lahenduse leidmisega tegelevad nii nahaarstid kui allergoloogid ja mõnikord lausa käsikäes st ühe nõuannet täiendab teine.

Kjulge