Imikul lööve põsel 30.10.15 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu ühe kuusel lapsel tekkis kuskil 4 päeva tagasi põskedele imelik lööve. Olen puhastanud tema põski kaks korda päevas lahja kummeli lahusega jaa määrinud bebanthenini salvi, vahepeal tundub nagu asi aitaks ja siis mingi hetk läheb tugevamaks. Arsti juurde pole veel jõudnud. Millest võib nii väiksel lapsel see allergia olla? Punnid on vaid näos, enamasti põskedel.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Tegemist ei tarvitse üldse allergiaga olla.
Minu soovitus on pöörduda nahaarsti vastuvõtule, sest selle pildi järgi ei ole lööve väga hästi nähtav. Tegemist võib olla imiku aknega, kuid seda saab hinnata lapse nahka täpsemalt vaadates.
Kjulge