Tugev allergia herilase/mesilase mürgile (diagnoos T78.3) ja sõjavägi 16.07.13 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kaks aastat on herilase ja mesilase nõelamine tekitanud tugeva allergilise reaktsiooni (angioneurootiline turse) ja nüüd ootab ees sõjaväe arstlik komisjon, mille tarbeks käisin ka allergoloogi vastuvõtul (tehti vereanalüüsid, mis näitasid herilase suhtes referentsväärtust 14,7; mesilase suhtes 2,84).

Soovin teada, milline on teie arvamus:
1) Kas sellise diagnoosiga isik on sõjaväeks kõlbulik?
2) Kas teie näete selle diagnoosiga sõjaväkke minemisel mingisuguseid riske?
3) Kas teie annaksite vastava diagnoosiga isikule heakskiidu sõjaväkke minemiseks? Ühesõnaga - palun teie arvamust.

Tänades!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Esamaabivahendid on välja kirjutatud ja neid kandke alati kaasas! Viige ennast tingimata kurssi, kuidas vähendada mesilaste ja herilastega kokkupuudet ja seega torke võimalust. Sellise diagnoosi alusel on allergoloogi otsusega põhjendatud ja ka võimalik sõjaväest vabastamine.
Kjulge