Randme valu 25.12.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mind painab juba 5 aastat randme valu. Algul käis see perjooditi, nüüd aga on paar kuud järjest tunda andnud. Kätt painutades tekib nagu lohk randmele( tervel käel sellist lohku ei teki) Rannet taha painutades ei paindu nii palju kui teine käsi. Valu on selline torkiv ja nagu luu valu. Käele toetuda ei saa. Selle lohu kohal kõõlused nagu jääks kinni või takerduksid kuskile ja hüppavad sellest üle. Seda suht keeruline seletada. Enda teada traumat ei ole olnud.
Kas oskate õelda milles võib asi olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu ortopeedilise probleemiga ja mina vaid üldkirurg. Ja ainult sellise kirjelduse järgi ka eriarstil on raske midagi arvata. Kuna olete juba arstide vahet käinud, soovitaksin ma pöörduda käekirurgi vastuvõtule - sellised spetsialistid on olemas Tartu Ülikooli Kliinikumis ja Põhja Eesti Regionaalhaiglas. Igal juhul vajalik perearsti saatekiri - vastasel juhul tuleb Teil teenuse eest ise maksta.