Tere. Ülekoormasin aiatöödega parema kätt. valutab randme. Kaks päeva oli tugev valu. 19.08.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Ülekoormasin aiatöödega parema kätt. valutab randme. Kaks päeva oli tugev valu. Leidsin asend, et ei valu, kuid sõrmed olid paindumas. Kahe päeva pärast valu oli vähem, kuid sõrmed ei siruta. Tegin kerge massazi sõrmedele üla osale, sõrmed sirutasid, tundsin kuidas kätelabas veri liigutas, kuid nüüd ei painuta sõrmed lõpuni. 5 päeva möödas randme valu algusest. Valu praegu vähem. Mis teha? Millal võib selle käega midagi teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna põhjuseks on ülekoormus, siis peaks igasugusest pingutusest hoiduma, kuni valu kadumiseni. Ööseks soovitan kampriõli kompressi.