Põlve artroskoopia ja randme denervetsioon 01.01.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! 2017 juuni tehtud parema põlve artroskoopia, lõigati välja kaks meniski rebendit. Luul 3-4 astme kahjustused. Kuu möödudes tehtud nn. täitesüst. Nüüd valud taastunud, ei saa küljel magada, istudes peab olema põlvest sirge. Käin ainult kepiga ja põlveortoosiga. Lisakas ei toimi enam hüppeliiges. Raskusi ebatasasel pinnal ja kallakutel kõndimisega, ei saa kükitada, joosta, hüpata,trepist käin külg ees.Tarvitan valuvaigisteid, meloxicam vaheldumisi algocalmiga, kuna esimene tekitab kõrvetisi. Raviarst soovitab aga teha jälle täitesüst (196eur). Mai 2018 tehti, mõju 1,5-2 kuud. Vasakul randmel tehtud 2018 aprill denervatsioon ja tikkeljätke eemaldamine. Tulemus hea, kuid nüüdseks jälle valud taastunud, lisaks ka küünarnukis. Käeline tegevus tugevalt häiritud, esemete haaramine ja tõstmine, nööpide kinni panemine. kõik, mis on seotud tõstmise, haaramise ja hoidmisega. Diagnoosiks on artroos. Raviarsti sõnul on haigus arenenud nii kaugele, et raviga saab leevendada ainult valuaistinguid. Soovitas randme osalist jäigastamist. Kuna see aga randme ja sõrmede motooringut, ega sooritusvõimet ei paranda, siis esialgu loobusin. Randmega on määratud ka osaline töövõime. Veel on mureks ristluudest paaril korral läbi käinud murdumisraksatusele sarnanev aisting. Valu piki selgroogu peani ja peale seda olen avastanud end pikali maas. Tõused püsti ja toimetad edasi,ei mingit valu, ega muid komplikatsioone. Oleksin soovinud Teie arvamust asjast.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen üldkirurg, Teie probleemid kõik ortopeedilised. Kuna Teil on kahjustatud mitmed liigesed, siis tuleks igale liigesele läheneda eraldi. Põlve puhul tuleb kõne alla liigese proteseerimine, selja probleeme võib leevendada ravikehakultuur, randme puhul jäigastamist on Teile juba pakutud. Kindlasti ühte ja ainust protseduuri, mis Teie probleemid lahendaks, pole olemas.