Väike sõrm sai muljuda, nüüd paistes ning lilla küüse alt 27.10.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Töökäigus jäi näpp kuskile vahele, nii et alguses ei tundnud. Paar tundi hiljem hakkas valutama ning hakkas siniseks minema. Nüüdseks on möödunud 48h ja näpp läheb üha enam lillaks ning on paistes ja väga valulik. Kas see võib tekitada mingeid muid terviserikkeid ning kas peaks pöörduma EMOsse?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Valu tekitab ilmselt pinge verevalumist küüne all. Abi võiks olla küüne sisse ava tekitamisest- fenestratsioonist. Võiksite pöörduda perearstile, kui ta ise seda ei tee, siis suunab kirurgile.