sõrm 2 nädalad paistes ja endiselt valus 12.07.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere! kaks nädalad tagasi jäi sõrm tõsiselt uksevahele. vasaku käe teine sõrm, ehk nimetis sõrm. paari tunni pärast tekkis suur paistetus ja teisest lülist- liigesest ei saand enam liigutada. tuli sinna muhk ja ülesse paistetus. sai tehtud külma kompressi. siis igaks juhuks sai käidud kahe päeva pärast EMO-s . tehti pilt ütteldi et murdu pole. Et määrige lahtist haava bromedoliga. see joodi põhine salv. Ja küll ta üle läheb. Juba teine nädal lõppemas. paistetus on vähenenenud ainult natukene. Muhk liigese pealt läinud aga paistetus alles ja väheneb väga aeglaselt. liigutada endiselt ei saa. sõrm endiselt ei paindu. nüüd määrin leaton geeliga. Kaua see võib veel kesta, kas peaks veel kusagile minema. või millegi muuga määrima? tänudega

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Traumat olematuks ei tee. Sellise muljumise korral pehmete kudede vigastus on suur. Viga saavad ka närvid. Väljast määrimine kuigivõrd aitab, kuid põhiline parandaja on siiski aeg. Oluliselt midagi rohkem teha ei saagi.